My Favorite Movies


  thuggurlswhiteboyhol's Rating My Rating
1
Bad Boys (1995,  R)
2
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
3
Sin City (2005,  R)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
5
Walking Tall (2004,  PG-13)
6
Gone in 60 Seconds (1974,  PG)
7
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
8
Coach Carter (2005,  PG-13)
9
Trainspotting (1996,  R)
10
Four Brothers (2005,  R)
11
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
12
Pitch Black (2000,  R)
13
Friday (1995,  R)
14
Ladder 49 (2004,  PG-13)
15
You Got Served (2004,  PG-13)
16
Be Cool (2005,  PG-13)
17
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
18
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
19
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
20
The Passion of the Christ (2004,  R)
21
The Longest Yard (1974,  R)
22
Hellboy (2004,  PG-13)
23
Forrest Gump (1994,  PG-13)
24
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
25
Are We There Yet? (2005,  PG)
26
Blade - Trinity (2004,  R)
27
National Treasure (2004,  PG)
28
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
29
The Mummy (1999,  PG-13)
30
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
31
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
32
The Matrix Revolutions (2003,  R)
33
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
34
The Dukes of Hazzard (2005,  PG-13)
35
Phone Booth (2003,  R)
36
Hitch (2005,  PG-13)
37
Romeo Must Die (2000,  R)
38
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
39
The Whole Nine Yards (2000,  R)
40
Superman II (1980,  PG)
41
Daredevil (2003,  PG-13)
42
Underworld (2003,  R)
43
Big Momma's House (2000,  PG-13)
44
Bad Boys II (2003,  R)
45
The Butterfly Effect (2004,  R)
46
X2 (2003,  PG-13)
47
Pulp Fiction (1994,  R)
48
Click (2006,  PG-13)
49
Remember the Titans (2000,  PG)
50
Independence Day (1996,  PG-13)
51
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
52
50 First Dates (2004,  PG-13)
53
School of Rock (2003,  PG-13)
54
Spider-Man (2002,  PG-13)
55
Rocky IV (1985,  PG)
56
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
57
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
58
Jeepers Creepers (2001,  R)
59
Dangerous Minds (1995,  R)
60
Wayne's World 2 (1993,  PG-13)
61
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
62
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) (2006,  PG-13)
63
Demolition Man (1993,  R)
64
*batteries not included (1987,  PG)
65
Christmas with the Kranks (2004,  PG)
66
The Terminal (2004,  PG-13)
67
Catwoman (2004,  PG-13)
68
Highlander (1986,  R)
69
Backdraft (1991,  R)
70
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
71
Mystery Men (1999,  PG-13)
72
Robocop 2 (1990,  R)
73
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
74
Darkness Falls (2003,  PG-13)
75
See No Evil (2006,  R)
76
Last Action Hero (1993,  PG-13)
77
Taxi (2004,  PG-13)
78
Barbershop 2 - Back in Business (2004,  PG-13)
79
The Transporter (2002,  PG-13)
80
Blade Runner (1982,  R)
81
Guess Who (2005,  PG-13)
82
X-Men (2000,  PG-13)
83
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
84
Batman Forever (1995,  PG-13)
85
Fight Club (1999,  R)
86
Me, Myself & Irene (2000,  R)
87
Road Trip (2000,  R)
88
Space Jam (1996,  PG)
89
Big Daddy (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments