My Favorite Movies
| tiffanyayers's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Stop Loss (2008, R) |
|
|
| 2 |
Home of the Brave (2006, R) |
|
|
| 3 |
Jarhead (2005, R) |
|
|
| 4 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
|
| 6 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 7 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 8 |
Unfaithful (2002, R) |
|
|
| 9 |
Black Snake Moan (2007, R) |
|
|
| 10 |
Mom at Sixteen (2005, Unrated) |
|
|
| 11 |
Little Women (1994, PG) |
|
|
| 12 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
|
| 13 |
8 Seconds (1994, PG-13) |
|
|
| 14 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Number 23 (2007, R) |
|
|
| 17 |
300 (2007, R) |
|
|
| 18 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
|
| 19 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Other Boleyn Girl (2008, PG-13) |
|
|
| 21 |
Definitely, Maybe (2008, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Bucket List (2007, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Eye (2008, PG-13) |
|
|
| 24 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Coal Miner's Daughter (1980, PG) |
|
|
| 26 |
Jumper (2008, PG-13) |
|


