My Favorite Movies


  tiffanybarry's Rating My Rating
1
Mallrats (1995,  R)
Mallrats 5.0 Stars
Awsome!! Snootchie bootchies
Click to Rate
2
Clerks (1994,  R)
Clerks 5.0 Stars
Best black and white movie around
Click to Rate
3
Clerks II (2006,  R)
Clerks II 5.0 Stars
Haha beastiality!!!
Click to Rate
4
Chasing Amy (1997,  R)
Chasing Amy 5.0 Stars
Lesbians and all!
Click to Rate
5
Dogma (1999,  R)
Dogma 5.0 Stars
Jason lee as the devil and chris rock as an apostile or deciple whatever!!
Click to Rate
6
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back 5.0 Stars
smoking weed smoking weed doing coke drinking beers..
Click to Rate
7
Beerfest (2006,  R)
Click to Rate
8
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
Click to Rate
9
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
Click to Rate
10
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie 5.0 Stars
lol!! what more can i say
Click to Rate
11
Jackass: Number Two (2006,  R)
Jackass: Number Two 5.0 Stars
even better than the 1st
Click to Rate
12
Dirty Sanchez: The Movie (2006,  R)
Dirty Sanchez: The Movie 5.0 Stars
jackass with more pain!! i love the welsh!!
Click to Rate
13
The Machinist (2004,  R)
Click to Rate
14
Boat Trip (2003,  R)
Click to Rate
15
Evolution (2001,  PG-13)
Evolution 4.5 Stars
selenium...need i say more
Click to Rate
16
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
17
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show 5.0 Stars
ooohhhh rocky!!
Click to Rate
18
The Last Horror Movie (2004,  R)
The Last Horror Movie 4.5 Stars
i nearly crapped myself when i watched this!!!
Click to Rate
19
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 4.5 Stars
Haha
Click to Rate
20
The Cable Guy (1996,  PG-13)
Click to Rate
21
An American Haunting (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
An American Werewolf in Paris 5.0 Stars
Lol
Click to Rate
23
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
27
She's the One (1996,  R)
Click to Rate
28
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
29
Top Gun (1986,  PG)
Top Gun 4.5 Stars
Ok i cried!!
Click to Rate
30
Scream (1996,  R)
Click to Rate
31
Scream 2 (1997,  R)
Click to Rate
32
Scream 3 (2000,  R)
Scream 3 4.5 Stars
Love the trilogy!!
Click to Rate
33
Final Stab (Final Scream) (2001,  Unrated)
Click to Rate
34
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie 5.0 Stars
Classic!
Click to Rate
35
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2 5.0 Stars
classic!!
Click to Rate
36
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
37
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Scary Movie 4 5.0 Stars
I WANT MORE
Click to Rate
38
Another Gay Movie (2006,  Unrated)
Another Gay Movie 4.5 Stars
1 word rodzilla
Click to Rate
39
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie 5.0 Stars
rock on!!
Click to Rate
41
Valentine (2001,  R)
Valentine 4.0 Stars
love it
Click to Rate
42
Gossip (2000,  R)
Gossip 5.0 Stars
joshua jackson need i say more!!
Click to Rate
43
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
44
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys 5.0 Stars
kiefer sutherland!!! and vampires!!!
Click to Rate
45
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape 3.5 Stars
brilliant
Click to Rate
47
Hard Candy (2006,  R)
Hard Candy 4.0 Stars
disturbing!!!
Click to Rate
48
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate
49
The Woodsman (2004,  R)
The Woodsman 5.0 Stars
kevin bacon rocks this flick
Click to Rate
50
Hollow Man (2000,  R)
Click to Rate
51
Tremors (1989,  R)
Tremors 4.5 Stars
yes i do only watch these movies because of kevin bacon!!
Click to Rate
52