My Favorite Movies
| tiffanybasketball32's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
|
| 2 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Crazy/ Beautiful (2001, PG-13) |
|
|
| 4 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 5 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
|
| 6 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 8 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 9 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 10 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 12 |
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (2003, PG-13) |
|
|
| 13 |
Enough (2002, PG-13) |
|
|
| 14 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
|
| 16 |
Shall We Dance (2004, PG-13) |
|
|
| 17 |
Akeelah and the Bee (2006, PG) |
|
|
| 18 |
Man of the House (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 20 |
Save the Last Dance 2 (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 22 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
|
| 23 |
Bad News Bears (2005, PG-13) |
|
|
| 24 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 26 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 27 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 28 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 30 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 31 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 32 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
|
| 33 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 34 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
|
| 35 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
|
| 36 |
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2000, G) |
|
|
| 37 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 38 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
|
| 39 |
Cinderella (1950, G) |
|
|
| 40 |
Cinderella II - Dreams Come True (2001, G) |
|
|
| 41 |
Cinderella III: A Twist in Time (2006, G) |
|
|
| 42 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 43 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 44 |
Chicken Little (2005, G) |
|
|
| 45 |
Little Giants (1994, PG) |
|
|
| 46 |
Mulan (1998, G) |
|
|
| 47 |
Mulan II (2004, G) |
|
|
| 48 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 49 |
The Land Before Time (1988, G) |
|
|
| 50 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 51 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 52 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
|
| 53 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 54 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
|
| 55 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 56 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
|
| 57 |
Jeepers Creepers 2 (2003, R) |
|
|
| 58 |
Valentine (2001, R) |
|


