My Favorite Movies


  tifflo3469429080031's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
Pretty Woman (1990,  R)
3
Transformers (2007,  PG-13)
4
Donnie Darko (2001,  R)
5
Fight Club (1999,  R)
6
The Shawshank Redemption (1994,  R)
7
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
8
Down to You (2000,  PG-13)
9
Once Were Warriors (1994,  R)
10
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
11
Hope Floats (1998,  PG-13)
12
Requiem for a Dream (2000,  R)
13
Love and Basketball (2000,  PG-13)
14
The Shining (1980,  R)
15
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
16
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
17
What Women Want (2001,  PG-13)
18
Outta Time (2002,  R)
19
29 Palms (2003,  R)
20
The Heartbreak Kid (2007,  R)
21
Carlos Mencia: Performance Enhanced (2008,  Unrated)
22
Carlos Mencia: Not for the Easily Offended (2005,  Unrated)
23
Carlos Mencia: No Strings Attached (2006,  Unrated)
24
Office Space (1999,  R)
25
The Final Destination (2009,  R)
26
Final Destination (2000,  R)
27
Final Destination 2 (2003,  R)
28
Final Destination 3 (2006,  R)
29
The Gymnast (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments