My Favorite Movies
Give list a short description
| tiffnicoledraw's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Where the Heart Is (2000, PG-13) |
|
|
| 2 |
Fools Rush In (1996, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 5 |
The Island (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 8 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 9 |
August Rush (2007, PG) |
|
|
| 10 |
Return to Me (2000, PG) |
|
|
| 11 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
|
| 12 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 13 |
Little Nemo: Adventures in Slumberland (1992, Unrated) |
|
|
| 14 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 15 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 18 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 19 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
|
| 20 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
What About Bob? (1991, PG) |
|
|
| 22 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 23 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 24 |
What Women Want (2001, PG-13) |
|
|
| 25 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 26 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 27 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 28 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 29 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 30 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 31 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 32 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
|
| 33 |
The Iron Giant (1999, PG) |
|
|
| 34 |
One Fine Day (1996, PG) |
|
|
| 35 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
|
| 36 |
Dragonfly (2002, PG-13) |
|
|
| 37 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 38 |
Twister (1996, PG-13) |
|
|
| 39 |
Legend (1985, PG) |
|


