My Favorite Movies
| tigercub41's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Akira (1989, R) |
|
|
| 2 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 3 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 4 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 6 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 11 |
Doom (2005, R) |
|
|
| 12 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 14 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Ring (2002, PG-13) |
|



