Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. tilosks
  2. Benedicta

Give list a short description

  tilosks's Rating My Rating
1
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000,  G)
Click to Rate
2
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
3
The Nanny Diaries (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
Barbie Diaries (2006,  Unrated)
Click to Rate
5
The Princess Blade (2001,  R)
Click to Rate
6
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
7
The Princess & the Marine (2001,  Unrated)
Click to Rate
8
Barbie as the Island Princess (2007,  G)
Click to Rate
9
Princess (2007,  Unrated)
Click to Rate
10
Little Princess (1939,  G)
Click to Rate
11
A Little Princess (1995,  G)
Click to Rate
12
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain (,  G)
Click to Rate
13
Xena: Warrior Princess - A Friend in Need (The Director's Cut) (,  Unrated)
Click to Rate
14
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
16
A Blonde in Love (Lasky jedne plavovlasky) (1966,  Unrated)
Click to Rate
17
The Strawberry Blonde (1941,  Unrated)
Click to Rate
18
The Last of the Blonde Bombshells (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
The Beautiful Blonde from Bashful Bend (1949,  Unrated)
Click to Rate
20
Blonde (,  Unrated)
Click to Rate
21
Lásky Jedné Plavovlásky (The Loves of a Blonde) (A Blonde in Love) (1966,  Unrated)
Click to Rate
22
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
23
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
24
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
25
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
Click to Rate
26
Bridal Shower (2004,  Unrated)
Click to Rate
27
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
28
Pie in the Sky (1996,  R)
Click to Rate
29
Pie in the Sky - The Brigid Berlin Story (2000,  Unrated)
Click to Rate
30
American Fusion (2001,  PG-13)
Click to Rate
31
American Pastime (2007,  Unrated)
Click to Rate
32
American Teen (2008,  PG-13)
Click to Rate
33
American Dog (,  Unrated)
Click to Rate
34
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
Get Mean (1976,  Unrated)
Click to Rate
36
The Mean Season (1985,  R)
Click to Rate
37
Girls Will Be Girls (,  R)
Click to Rate
38
Fat Girls (2006,  R)
Click to Rate
39
5ive Girls (2006,  Unrated)
Click to Rate
40
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
41
Kokoyakya: High School Baseball (2006,  Unrated)
Click to Rate
42
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
Click to Rate
43
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
44
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
45
Bring on the Night (1985,  PG-13)
Click to Rate
46
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
The Marine (2006,  PG-13)
Click to Rate
48
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
High School Musical 2 Want To See
i love it
Click to Rate
49
Ella Enchanted (2004,  PG)
Click to Rate
50
Bratz - Diamondz (2006,  Unrated)
Click to Rate
51
Full of It (2007,  PG-13)
Click to Rate
52
How to Eat Fried Worms (2006,  PG)
Click to Rate
53
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)