My Favorite Movies
| Tim118457800's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blow (2001, R) |
|
| 2 |
What to Do in Case of Fire (Was tun, wenn's brennt?) (2001, R) |
|
| 3 |
Airheads (1994, PG-13) |
|
| 4 |
An American Werewolf in Paris (1997, R) |
|
| 5 |
Boiler Room (2000, R) |
|
| 6 |
Dark City (1998, R) |
|
| 7 |
Dogma (1999, R) |
|
| 8 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|
| 9 |
Excalibur (1981, R) |
|
| 10 |
The Frighteners (1996, R) |
|
| 11 |
Halloween (1978, R) |
|
| 12 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 13 |
Kull the Conqueror (1997, PG-13) |
|
| 14 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 15 |
Necronomicon (1994, R) |
|
| 16 |
Night Terrors (1993, R) |
|
| 17 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 18 |
The Quick and the Dead (1995, R) |
|
| 19 |
Screwed (2000, PG-13) |
|
| 20 |
The Shadow (1994, PG-13) |
|
| 21 |
Soul Assassin (2002, R) |
|
| 22 |
Spawn (1997, PG-13) |
|
| 23 |
Street Fighter (1994, PG-13) |
|
| 24 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 25 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 26 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
| 27 |
Urban Legend (1998, R) |
|
| 28 |
Wolf (1994, R) |
|
| 29 |
Within The Rock (1996, Unrated) |
|
| 30 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
| 31 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
| 32 |
Nightbreed (1990, R) |
|
| 33 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 34 |
First Knight (1995, PG-13) |
|
| 35 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 36 |
Frank and Jesse (1995, R) |
|
| 37 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 38 |
Space Jam (1996, PG) |
|
| 39 |
Orgazmo (1998, NC-17) |





































