My Favorite Movies
| TimLovesJenTEAMBLACK's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 2 |
Session 9 (2001, R) |
|
|
| 3 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 4 |
Death Wish (1974, R) |
|
|
| 5 |
National Treasure (2004, PG) |
|
|
| 6 |
2001 Maniacs (2006, R) |
|
|
| 7 |
Fingerprints (2006, Unrated) |
|
|
| 8 |
Alive or Dead (2008, Unrated) |
|
|
| 9 |
Sleepaway Camp (1983, R) |
|
|
| 10 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 11 |
Saw IV (2007, R) |
|
|
| 12 |
Drive-Thru (2007, R) |
|
|
| 13 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 14 |
Night of the Living Dead (1990, R) |
|
|
| 15 |
Dawn of the Dead (2004, R) |
|
|
| 16 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
|
| 17 |
28 Days Later (2003, R) |
|
|
| 18 |
Diary of the Dead (2007, R) |
|
|
| 19 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 21 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 22 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 24 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 25 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
|
| 26 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 27 |
Quarantine (2008, R) |
|
|
| 28 |
Dance of the Dead (2008, R) |
|
|
| 29 |
The Strangers (2008, R) |
|
|
| 30 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
|
| 31 |
No Man's Land: The Rise of Reeker (2008, Unrated) |
|
|
| 32 |
Saw V (2008, R) |
|
|
| 33 |
House of Wax (2005) (2005, R) |
|
|
| 34 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 35 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
|
| 36 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
|
| 37 |
Prom Night (2008, PG-13) |
|
|
| 38 |
The Number 23 (2007, R) |
|
|
| 39 |
Rest Stop (2006, R) |
|
|
| 40 |
Rest Stop: Don't Look Back (2008, Unrated) |
|
|
| 41 |
An American Crime (2007, R) |
|


