Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  TimPlainSimple139811's Rating My Rating
1
The First Wives Club (1996,  PG)
2
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
3
Juno (2007,  PG-13)
4
Rent (2005,  PG-13)
5
Hairspray (1988,  PG)
6
Mean Girls (2004,  PG-13)
7
White Chicks (2004,  PG-13)
8
Legally Blonde (2001,  PG-13)
9
It Takes Two (1995,  PG)
10
Wedding Wars (2006,  Unrated)
11
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
12
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
13
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
14
Aeon Flux (2005,  PG-13)
15
Ghost Rider (2007,  PG-13)
16
Fatal Trust (2006,  Unrated)
17
Wrong Turn (2003,  R)
18
A Walk to Remember (2002,  PG)
19
The Craft (1996,  R)
20
The Glass House (2001,  PG-13)
21
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
22
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
23
Over the Hedge (2006,  PG)
24
Finding Nemo (2003,  G)
25
Date Movie (2006,  PG-13)
26
Practical Magic (1998,  PG-13)
27
The New Guy (2002,  PG-13)
28
Look Who's Talking (1989,  PG-13)
29
She's the Man (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments