My Favorite Movies
| tinabug666's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 2 |
Mad Money (2008, PG-13) |
|
| 3 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 5 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Vamps 2: Blood Sisters (2002, R) |
|
| 7 |
Buffy the Vampire Slayer (1992, PG-13) |
|
| 8 |
Vampire in Brooklyn (1995, R) |
|
| 9 |
The Little Vampire (2000, PG) |
|
| 10 |
Vampire's Kiss (1989, R) |
|
| 11 |
Vampires:Turning (2005, R) |
|
| 12 |
Vampire High (2002, Unrated) |
|
| 13 |
Bram Stoker's Dracula (1992, R) |
|
| 14 |
Dracula 2000 (2000, R) |
|
| 15 |
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) (2000, R) |
|
| 16 |
The Return of Dracula (The Curse of Dracula) (The Fantastic Disappearing Man) (1958, PG) |
|
| 17 |
The Batman vs Dracula: The Animated Movie (2005, Unrated) |
|
| 18 |
Horror of Dracula (1958, Unrated) |
|
| 19 |
Dracula Has Risen from the Grave (1969, Unrated) |
|
| 20 |
The Satanic Rites of Dracula (1974, R) |
|
| 21 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 22 |
Vampira (Old Dracula) (1974, PG) |
|
| 23 |
Twilight (2008, PG-13) |






















