My Favorite Movies
| tingranada's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 8 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
300 (2007, R) |
|
|
| 12 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 13 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 14 |
Music and Lyrics (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|


