My Favorite Movies
These are some of my favorite Movies. I hope you enjoy them.
| TitanSweet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amistad (1997, R) |
|
| 2 |
Babel (2006, R) |
|
| 3 |
Changing Lanes (2002, R) |
|
| 4 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 5 |
Soul Food (1997, R) |
|
| 6 |
The Best Man (1999, R) |
|
| 7 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
| 8 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004, R) |
|
| 9 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 10 |
Our Lady of the Assassins (2001, R) |
|
| 11 |
Midnight Express (1978, R) |
|
| 12 |
Priest (1995, R) |
|
| 13 |
Ryan's Daughter (1970, R) |
|
| 14 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 15 |
Monsoon Wedding (2002, R) |
|
| 16 |
The Gardener (Le Jardinier) (, Unrated) |
















