My Favorite Movies
| tjinthehouse1's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Rocky Balboa (1990, PG) |
|
|
| 2 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 3 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
|
| 4 |
Rocky V (1990, PG-13) |
|
|
| 5 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 6 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 7 |
Ali (2001, R) |
|
|
| 8 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 11 |
Fist of Fury (, G) |
|
|
| 12 |
Kiss of the Dragon (2001, R) |
|
|
| 13 |
Twin Dragons (1999, PG-13) |
|
|
| 14 |
Double Dragon (1994, PG-13) |
|
|
| 15 |
Fist of the Red Dragon (1993, R) |
|
|
| 16 |
Fist of the White Lotus (1981, Unrated) |
|
|
| 17 |
Kerd ma lui (Born to Fight) (2004, Unrated) |
|
|
| 18 |
Saw IV (2007, R) |
|
|
| 19 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 20 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 21 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 22 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 23 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
|
| 24 |
Wrong Turn 2: Dead End (2007, Unrated) |
|
|
| 25 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
|
| 26 |
The Hills Have Eyes II (2007, R) |
|
|
| 27 |
Club Dread (2004, R) |
|
|
| 28 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 29 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 30 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 31 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
|
| 32 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 33 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 34 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
|
| 35 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
|
| 36 |
Night of the Living Dead 3D (2006, R) |
|
|
| 37 |
Team America - World Police (2004, R) |
|
|
| 38 |
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002, G) |
|
|
| 39 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 40 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 41 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 42 |
Road Trip (2000, R) |
|
|
| 43 |
Eurotrip (2003, R) |
|
|
| 44 |
Stick It (2006, PG-13) |
|
|
| 45 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 46 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988, R) |
|
|
| 47 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985, R) |
|
|
| 48 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 49 |
Cadet Kelly (2002, Unrated) |
|
|
| 50 |
Top Gun (1986, PG) |
|
|
| 51 |
Girlfight (2000, R) |
|
|
| 52 |
Resurrecting the Champ (2007, PG-13) |
|
|
| 53 |
Against the Ropes (2004, PG-13) |
|
|
| 54 |
Blue Crush |


