My Favorite Movies
| tlewis45's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Double Trouble (1983, Unrated) |
|
|
| 2 |
Clambake (1967, Unrated) |
|
|
| 3 |
Jailhouse Rock (1957, Unrated) |
|
|
| 4 |
G.I. Blues (1960, PG) |
|
|
| 5 |
Viva Las Vegas (Love in Las Vegas) (1964, Unrated) |
|
|
| 6 |
Kissin' Cousins (1964, Unrated) |
|
|
| 7 |
Wild in the Country (Lonely Man) (1961, Unrated) |
|
|
| 8 |
King Creole (1958, PG) |
|
|
| 9 |
Paradise, Hawaiian Style (1966, G) |
|
|
| 10 |
Fun in Acapulco (2000, PG) |
|
|
| 11 |
The Trouble with Girls (and How to Get Into It) (1969, G) |
|
|
| 12 |
Harum Scarum (Harem Holiday) (1965, Unrated) |
|
|
| 13 |
Loving You (1957, Unrated) |
|
|
| 14 |
Charro! (1969, G) |
|
|
| 15 |
Live a Little, Love a Little (1968, PG) |
|
|
| 16 |
Flaming Star (1960, PG) |
|
|
| 17 |
Blue Hawaii (1961, PG) |
|
|
| 18 |
Love Me Tender (1956, Unrated) |
|
|
| 19 |
It Happened at the World's Fair (1963, Unrated) |
|
|
| 20 |
Girls! Girls! Girls! (1962, PG) |
|
|
| 21 |
Speedway (2001, G) |
|
|
| 22 |
Easy Come, Easy Go (1967, PG) |
|
|
| 23 |
Change of Habit (1969, G) |
|
|
| 24 |
Spinout (1966, Unrated) |
|
|
| 25 |
Frankie and Johnny (1966) (1966, Unrated) |
|
|
| 26 |
Tickle Me (1965, Unrated) |
|
|
| 27 |
Good Rockin' Tonight: The Legacy of Sun Records (2001, Unrated) |
|
|
| 28 |
Girl Happy (1965, Unrated) |
|
|
| 29 |
Follow That Dream (1962, Unrated) |
|
|
| 30 |
Roustabout (1964, PG) |
|
|
| 31 |
Kid Galahad (1962, Unrated) |
|
|
| 32 |
Stay Away, Joe (1968, PG) |
|
|
| 33 |
Elvis (Elvis the Movie) (1979, Unrated) |
|
|
| 34 |
Elvis Pelvis (2007, Unrated) |
|
|
| 35 |
Almost Elvis (2000, Unrated) |
|
|
| 36 |
Elvis (2005, Unrated) |
|
|
| 37 |
Elvis: Memories of the King (2007, Unrated) |
|
|
| 38 |
Elvis and Anabelle (2007, Unrated) |
|
|
| 39 |
Elvis: Up Close and Personal (2006, Unrated) |
|
|
| 40 |
Elvis: The Birth of Rock N' Roll (2004, Unrated) |
|
|
| 41 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 42 |
Grease 2 (1982, PG) |
|



tlewis45 posted 129 days ago
god films