My Favorite Movies


  ToLEnTiNo48131217's Rating My Rating
1
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
3
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
5
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
6
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
8
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
9
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
10
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
12
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
13
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
14
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
15
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
16
Blade (1998,  R)
Click to Rate
17
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
18
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
19
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
20
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
22
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
24
Crank (2006,  R)
Click to Rate
25
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
26
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
27
Drumline (2002,  PG-13)
Click to Rate
28
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
29
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
31
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
32
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
33
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
34
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Click to Rate
35
Friday (1995,  R)
Click to Rate
36
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
37
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
38
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
39
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
40
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
41
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Click to Rate
42
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
43
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
44
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
45
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
46
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
48
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
49
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
50
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
51
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
52
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
53
King Arthur (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
55
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Click to Rate
56
Kung Fu Hustle (2005,  R)
Click to Rate
57
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
58
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
59
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
60
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
61
Man on Fire (2004,  R)