My Favorite Movies
| tomboybadluck's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004, Unrated) |
|
| 3 |
Vacancy (2007, R) |
|
| 4 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) (2006, PG-13) |
|
| 7 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 9 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000, PG-13) |
|
| 10 |
Kiss of the Dragon (2001, R) |
|
| 11 |
Little Black Book (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Flightplan (2005, PG-13) |
|
| 13 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 14 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 16 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 17 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
| 18 |
Harlem Nights (1989, R) |
|
| 19 |
Bambi (1942, G) |
|
| 20 |
Soul Plane (2004, R) |
|
| 21 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |





















