My Favorite Movies
| tomboychix's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
|
| 2 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
|
| 6 |
Celtic Woman (2005, Unrated) |
|
|
| 7 |
Eragon (2006, PG) |
|
|
| 8 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 12 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 15 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 17 |
27 Dresses (2007, PG-13) |
|
|
| 18 |
Rent (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
|
| 20 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
|
| 22 |
Music and Lyrics (2006, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
|
| 24 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 25 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 26 |
Aladdin (, G) |
|
|
| 27 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 28 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
|
| 29 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
|
| 30 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
|
| 31 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 32 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 33 |
Wanted (2008, R) |
|


