Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Toni388877707's Rating My Rating
1
Never 2 Big (1998,  R)
Never 2 Big 5.0 Stars
This movie gave me my name....Loved it!
Click to Rate
2
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
3
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
4
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
6
Blade (1998,  R)
Click to Rate
7
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
8
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
10
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
13
It's a Wonderful Life (1946,  Unrated)
Click to Rate
14
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
15
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
16
Saw (2004,  R)
Click to Rate
17
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
18
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
19
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
20
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
21
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
26
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
27
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
28
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
29
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
30
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
31
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments