My Favorite Movies
| tonybuaa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 6 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 7 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 8 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 9 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
| 10 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 12 |
Hannibal (2001, R) |
|
| 13 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 14 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 15 |
True Lies (1994, R) |
|
| 16 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 18 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
| 19 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 20 |
Siwore (Il Mare) (2000, Unrated) |
|
| 21 |
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) (2001, Unrated) |





















