My Favorite Movies


  tonycaselli's Rating My Rating
1
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964,  PG)
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
"Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room."
2
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
3
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
4
Jaws (1975,  PG)
5
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
6
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
7
Duck Soup (1933,  Unrated)
8
Caddyshack (1980,  R)
9
The Princess Bride (1987,  PG)
10
Unbreakable (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments