Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tonymc89's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
3
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
4
The Longest Yard (2005,  PG-13)
5
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
i love sports cars so i loved it lol
6
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
7
Saw (2004,  R)
8
Gladiator (2000,  R)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
10
Kenny (2008,  PG-13)
11
Walk the Line (2005,  PG-13)
12
Drumline (2002,  PG-13)
13
Major Payne (1994,  PG-13)
Major Payne
funny as!! :P
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
loved it! best comedy ive ever seen
15
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
16
Evan Almighty (2007,  PG)
17
Halloween (1978,  R)
18
Halloween II (1981,  R)
19
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
Halloween III - Season of the Witch
kinda ahd nothing to do with the rest of the series!
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
22
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
awesome finish!
23
Halloween - Resurrection (2002,  R)
24
Halloween H2O (1998,  R)
25
Halloween (2007,  R)
26
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
The Bourne Identity
loved it! great start!!
27
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
28
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
Loved it!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments