My Favorite Movies


  1. toonarmy2
  2. paul

Give list a short description

  toonarmy2's Rating My Rating
1
30 Days of Night (2007,  R)
30 Days of Night 5.0 Stars
a must see movie
Click to Rate
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
i love this film
Click to Rate
3
An American Werewolf in London (1981,  R)
An American Werewolf in London 5.0 Stars
kool affects
Click to Rate
4
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
An American Werewolf in Paris 5.0 Stars
one 2 watch
Click to Rate
5
Blood and Chocolate (2007,  PG-13)
Blood and Chocolate 5.0 Stars
class film
Click to Rate
6
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
Bram Stoker's Dracula 5.0 Stars
kool
Click to Rate
7
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
8
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing 5.0 Stars
mmm kate beckinsale
Click to Rate
9
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
11
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
12
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
13
Blade (1998,  R)
Click to Rate
14
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
15
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
16
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Sin City (2005,  R)
Sin City 5.0 Stars
brilliant film good affects and action
Click to Rate
19
Lost Boys 2: The Tribe (,  Unrated)
Click to Rate
20
Bloodsport (1988,  R)
Click to Rate
21
Kickboxer (1989,  R)
Click to Rate
22
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
Click to Rate
23
Over the Top (1987,  PG)
Click to Rate
24
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
25
Universal Soldier (1992,  R)
Click to Rate
26
Robin Hood: Prince of Thieves (1991,  PG-13)
Click to Rate
27
Dante's Peak (1997,  PG-13)
Dante's Peak 5.0 Stars
class movie
Click to Rate
28
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
Click to Rate
29
Hero (2002,  PG-13)
Click to Rate
30
Better Than Chocolate (1999,  Unrated)
Click to Rate
31
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
Click to Rate
32
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
Click to Rate
33
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Click to Rate
34
Fast and Furious (2009,  Unrated)
Click to Rate
35
The Shepherd: Border Patrol (2008,  R)
Click to Rate
36
Terminator Salvation (2009,  Unrated)
Click to Rate
37
The Happening (2008,  R)
The Happening Want To See
looks brilliant
Click to Rate
38
War, Inc. (2008,  R)
Click to Rate
39
Iron Man (Ironman) (2008,  PG-13)
Click to Rate
40
Quarantine (2008,  R)
Click to Rate
41
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments