My Favorite Movies
| tottie79's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 2 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 3 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 4 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 5 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 6 |
Transformers (2006, Unrated) |
|
| 7 |
Transformers: Beginnings (2007, Unrated) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 12 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 13 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 14 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 15 |
Training Day (2001, R) |
|
| 16 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 17 |
Out of Time (2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 20 |
Crimson Tide (1995, R) |
|
| 21 |
The Siege (1998, R) |
|
| 22 |
Courage Under Fire (1996, R) |
|
| 23 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 24 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 25 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 26 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 28 |
Ali (2001, R) |
|
| 29 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
| 30 |
College Road Trip (2008, G) |
|
| 31 |
Welcome Home Roscoe Jenkins (2008, PG-13) |
|
| 32 |
Big Momma's House 2 (2006, PG-13) |
|
| 33 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
| 34 |
Blue Streak (1999, PG-13) |
|
| 35 |
National Security (2003, PG-13) |
|
| 36 |
Black Knight (2001, PG-13) |
|
| 37 |
Nothing to Lose (1997, R) |
|
| 38 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 39 |
L.A. Vice (1989, Unrated) |
|
| 40 |
Death at a Funeral (2010, Unrated) |
|
| 41 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
| 42 |
The Rock (1996, R) |
|
| 43 |
First Knight (1995, PG-13) |
|
| 44 |
The Untouchables (1987, R) |
|
| 45 |
Entrapment (1999, PG-13) |
|
| 46 |
Rising Sun (1993, R) |
|
| 47 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 48 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 49 |
Troy (2004, R) |
|
| 50 |
Ocean's Thirteen (2007, PG-13) |
|
| 51 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 52 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 53 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 54 |
Snatch (2001, R) |
|
| 55 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 56 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 57 |
Spy Game (2001, R) |
|
| 58 |
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007, R) |
|
| 59 |
Seven Years in Tibet (1997, PG-13) |
|
| 60 |
The Devil's Own (1997, R) |
|
| 61 |
Contact (1992, Unrated) |
|
| 62 |
Cutting Class (1989, R) |
|
| 63 |
The Fighter (2011, Unrated) |
|
| 64 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 65 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
| 66 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 67 |
Sin City (2005, R) |
|
| 68 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
| 69 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 70 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 71 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 72 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
| 73 |
Unbreakable (2000, PG-13) |
|
| 74 |
Tears of the Sun (2003, R) |
|
| 75 |
The Whole Nine Yards (2000, R) |
|
| 76 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
| 77 |
Perfect Stranger (2007, R) |
|
| 78 |
Grindhouse (Grind House) (2007, R) |
|
| 79 |
Hostage (2005, R) |
|
| 80 |
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007, R) |
|
| 81 |
The Whole Ten Yards (2003, PG-13) |
|
| 82 |
The Last Boy Scout (1991, R) |
|
| 83 |
The Jackal (1997, R) |
|
| 84 |
The Kid (2000, PG) |
|
| 85 |
Bandits (2001, PG-13) |
|
| 86 |
Last Man Standing (1996, R) |
|
| 87 |
Mercury Rising (1998, R) |
|
| 88 |
Striking Distance (1993, R) |
|
| 89 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 90 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 91 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 92 |
The Departed (2006, R) |
|
| 93 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 94 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 95 |
The Brothers Grimm (2005, PG-13) |
|
| 96 |
The Good Shepherd (2006, R) |
|
| 97 |
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009, PG) |
|
| 98 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 99 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 100 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 101 |
Starsky & Hutch (2004, PG-13) |
|
| 102 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
| 103 |
Anaconda (1997, PG-13) |
|
| 104 |
Shanghai Knights (2003, PG-13) |
|
| 105 |
Behind Enemy Lines (2001, PG-13) |
|
| 106 |
I Spy (2002, PG-13) |
|
| 107 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 108 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 109 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 110 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
| 111 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 112 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 113 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
| 114 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 115 |
Deep Blue Sea (1999, R) |
|
| 116 |
Changing Lanes (2002, R) |
|
| 117 |
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005, PG-13) |
|
| 118 |
The Negotiator (1998, R) |
|
| 119 |
Basic (2003, R) |
|
| 120 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
| 121 |
Shaft (2000, R) |
|
| 122 |
Patriot Games (1992, R) |
|
| 123 |
Sphere (1998, PG-13) |
|
| 124 |
The Long Kiss Goodnight (1996, R) |
|
| 125 |
The Man (2005, PG-13) |
|
| 126 |
Out of Sight (1998, R) |
|
| 127 |
Twisted (2004, R) |
|
| 128 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 129 |
Rules of Engagement (2000, R) |
|
| 130 |
Formula 51 (The 51st State) (2002, R) |
|
| 131 |
Juice (1992, R) |
|
| 132 |
The Red Violin (1999, R) |
|
| 133 |
Cleaner (2008, R) |
|
| 134 |
Kiss of Death (1995, R) |
|
| 135 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 136 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 137 |
The Pink Panther (2006, PG) |
|
| 138 |
Pink Panther 2 (2009, PG) |
|
| 139 |
Godzilla (1998, PG-13) |
|
| 140 |
Hotel Rwanda (2004, PG-13) |
|
| 141 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 142 |
Ronin (1998, R) |
|
| 143 |
The Day the Earth Stood Still (2008, PG-13) |
|
| 144 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 145 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 146 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 147 |
Street Kings (2008, R) |
|
| 148 |
Constantine (2005, R) |
|
| 149 |
Speed (1994, R) |
|
| 150 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
| 151 |
The Replacements (2000, PG-13) |
|
| 152 |
Point Break (1991, R) |
|
| 153 |
The Matrix Revisited (2001, R) |
|
| 154 |
Chain Reaction (1996, PG-13) |
|
| 155 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 156 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
| 157 |
Bolt (2008, PG) |
|
| 158 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 159 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 160 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 161 |
Swordfish (2001, R) |
|
| 162 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
| 163 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
| 164 |
Look Who's Talking Now (1993, PG-13) |
|
| 165 |
Saturday Night Fever (1977, PG) |
|
| 166 |
Phenomenon (1996, PG) |
|
| 167 |
Get Shorty (1995, R) |
|
| 168 |
The General's Daughter (1999, R) |
|
| 169 |
Battlefield Earth (2000, PG-13) |
|
| 170 |
Blow Out (1981, R) |
|
| 171 |
Lucky Numbers (2000, R) |
|
| 172 |
The Devil's Rain (1975, PG) |
|
| 173 |
White Man's Burden (1995, R) |
|
| 174 |
Perfect (1985, R) |
|
| 175 |
Boris and Natasha (1992, PG) |
|
| 176 |
The Experts (1989, Unrated) |
|
| 177 |
National Treasure: Book of Secrets (2007, PG) |
|
| 178 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
| 179 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 180 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 181 |
Bangkok Dangerous (2008, R) |
|
| 182 |
World Trade Center (2006, PG-13) |
|
| 183 |
Con Air (1997, R) |
|
| 184 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 185 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 186 |
Matchstick Men (2003, PG-13) |
|
| 187 |
8MM (1999, R) |
|
| 188 |
Snake Eyes (1998, R) |
|
| 189 |
Leaving Las Vegas (1995, R) |
|
| 190 |
Moonstruck (1987, PG) |
|
| 191 |
It Could Happen to You (1994, PG) |
|
| 192 |
Wild At Heart (1990, R) |
|
| 193 |
Bringing Out the Dead (1999, R) |
|
| 194 |
Captain Corelli's Mandolin (2001, R) |
|
| 195 |
Vampire's Kiss (1989, R) |
|
| 196 |
Red Rock West (1993, R) |
|
| 197 |
Fire Birds (1990, PG-13) |
|
| 198 |
Robin Hood: Prince of Thieves (1991, PG-13) |
|
| 199 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 200 |
Hard Rain (1997, R) |
|
| 201 |
Mindhunters (2005, R) |
|
| 202 |
The Deal (2005, R) |
|
| 203 |
Twisted (Twisted: A Step Beyond Insanity) (1986, R) |
|
| 204 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 205 |
Showtime (2002, PG-13) |
|
| 206 |
Brown Sugar (2002, PG-13) |
|
| 207 |
Ghosts (1997, Unrated) |
|
| 208 |
Island of the Dead (2000, R) |
|
| 209 |
Prison Break (1938, Unrated) |
|
| 210 |
24: Redemption (2008, Unrated) |
|
| 211 |
Mirrors (2008, R) |
|
| 212 |
Phone Booth (2003, R) |
|
| 213 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 214 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 215 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 216 |
The Three Musketeers (1993, PG) |
|
| 217 |
The Sentinel (2006, PG-13) |
|
| 218 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
| 219 |
Dark City (1998, R) |
|
| 220 |
Eye For An Eye (1996, R) |
|
| 221 |
Young Guns II (1990, PG-13) |
|
| 222 |
Last Light (1993, R) |
|
| 223 |
Flashback (1990, R) |
|
| 224 |
Renegades (1989, R) |
|
| 225 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
| 226 |
Invincible (2001, Unrated) |
|
| 227 |
Underworld (2003, R) |
|
| 228 |
Underworld: The Rise of the Lycans (2009, R) |
|
| 229 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 230 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 231 |
Fragments (Winged Creatures) (2008, R) |
|
| 232 |
Vacancy (2007, R) |
|
| 233 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 234 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
| 235 |
Much Ado About Nothing (1993, PG-13) |
|
| 236 |
Haunted (1995, R) |
|
| 237 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 238 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
| 239 |
Crash (2004, R) |
|
| 240 |
The Perfect Storm (2000, PG-13) |
|
| 241 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 242 |
The Healer (2004, R) |
|
| 243 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 244 |
Hitman (2007, R) |
|
| 245 |
Wild Thing (1987, PG-13) |
|
| 246 |
The Women of Camelot (2001, Unrated) |
|
| 247 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 248 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
| 249 |
Mr. 3000 (2004, PG-13) |
|
| 250 |
Breach (2007, PG-13) |
|
| 251 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
| 252 |
Major League (1989, R) |
|
| 253 |
Major League 2 (1994, PG) |
|
| 254 |
Waiting to Exhale (1995, R) |
|
| 255 |
Absolute Power (1997, R) |
|
| 256 |
Navy Seals (1990, R) |
|
| 257 |
Major League 3: Back to the Minors (1998, PG-13) |
|
| 258 |
Random Hearts (1999, R) |
|
| 259 |
Goodbye Bafana (2007, Unrated) |
|
| 260 |
Demolition Man (1993, R) |
|
| 261 |
White Men Can't Jump (1992, R) |
|
| 262 |
U.S. Marshals (1997, PG-13) |
|
| 263 |
Murder at 1600 (1997, R) |
|
| 264 |
Money Train (1995, R) |
|
| 265 |
The Fan (1996, R) |
|
| 266 |
7 Seconds (2005, R) |
|
| 267 |
The Detonator (2006, R) |
|
| 268 |
Scream 2 (1997, R) |
|
| 269 |
Dracula 2000 (2000, R) |
|
| 270 |
The Wood (1999, R) |
|
| 271 |
Higher Learning (1994, R) |
|
| 272 |
Against the Ropes (2004, PG-13) |
|
| 273 |
The Mod Squad (1999, R) |
|
| 274 |
In Too Deep (1999, R) |
|
| 275 |
First Time Felon (1997, R) |
|
| 276 |
Daybreak (Bloodstream) (1993, R) |
|
| 277 |
The Deal (2008, R) |
|
| 278 |
The Hard Way (1991, R) |
|
| 279 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
| 280 |
Are We Done Yet? (2007, PG) |
|
| 281 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 282 |
Friday (1995, R) |
|
| 283 |
The Best Man (1999, R) |
|
| 284 |
Soul Food (1997, R) |
|
| 285 |
Malibu's Most Wanted (2003, PG-13) |
|
| 286 |
House on Haunted Hill (1999, R) |
|
| 287 |
Go (1999, R) |
|
| 288 |
How Stella Got Her Groove Back (1998, R) |
|
| 289 |
The Way of the Gun (2000, R) |
|
| 290 |
The Bestman (1999, R) |
|
| 291 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 292 |
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004, PG-13) |
|
| 293 |
G.I. Jane (1997, R) |
|
| 294 |
The Cave (2005, PG-13) |
|
| 295 |
Under Siege 2: Dark Territory (1995, R) |
|
| 296 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
| 297 |
Confidence (2003, R) |
|
| 298 |
Breakin' All the Rules (2004, PG-13) |
|
| 299 |
Two Can Play That Game (2001, R) |
|
| 300 |
Urban Crossfire (1992, Unrated) |
|
| 301 |
Barbershop (2002, PG-13) |
|
| 302 |
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004, PG) |
|
| 303 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
| 304 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
| 305 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
| 306 |
Urban Legends: Final Cut (2000, R) |
|
| 307 |
My Baby's Daddy (2004, PG-13) |
|
| 308 |
King's Ransom (2005, PG-13) |
|
| 309 |
The Last Stand (2006, Unrated) |
|
| 310 |
Katt Williams: The Pimp Chronicles: Pt. 1 (2006, Unrated) |
|
| 311 |
The Anderson Tapes (1971, PG) |
|
| 312 |
Baby on Board (2008, R) |
|
| 313 |
The Long, Hot Summer (1958, Unrated) |
|
| 314 |
Playas Ball (2003, R) |
|
| 315 |
The Killing Grounds (1995, R) |
|
| 316 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 317 |
Batman & Robin (1997, PG-13) |
|
| 318 |
Set It Off (1996, R) |
|
| 319 |
Booty Call (1997, R) |
|
| 320 |
Collateral (2004, R) |
|
| 321 |
Jarhead (2005, R) |
|
| 322 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 323 |
Miami Vice (2006, R) |
|
| 324 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
| 325 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
| 326 |
Stealth (2005, PG-13) |
|
| 327 |
The Players Club (1998, R) |
|
| 328 |
The Great White Hype (1996, R) |
|
| 329 |
Shade (2003, R) |
|
| 330 |
First Sunday (2008, PG-13) |
|
| 331 |
The Longshots (2008, PG) |
|
| 332 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 333 |
Three Kings (1999, R) |
|
| 334 |
Barbershop 2 - Back in Business (2004, PG-13) |
|
| 335 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 336 |
Dangerous Ground (1997, R) |
|
| 337 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 338 |
Red Dragon (2002, R) |
|
| 339 |
Beowulf (2007, PG-13) |
|
| 340 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 341 |
Hannibal (2001, R) |
|
| 342 |
Alexander (2004, R) |
|
| 343 |
All The King's Men (2006, PG-13) |
|
| 344 |
Bad Company (2002, PG-13) |
|
| 345 |
Amistad (1997, R) |
|
| 346 |
Instinct (1999, R) |
|
| 347 |
Valkyrie (2008, PG-13) |
|
| 348 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 349 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 350 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 351 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 352 |
Rain Man (1988, R) |
|
| 353 |
The Outsiders (1983, PG) |
|
| 354 |
Lions for Lambs (2007, R) |
|
| 355 |
The Firm (1993, R) |
|
| 356 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 357 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
| 358 |
The Manchurian Candidate (2004, R) |
|
| 359 |
Heat (1995, R) |
|
| 360 |
U Turn (1997, R) |
|
| 361 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 362 |
Wrong Turn 2: Dead End (2007, Unrated) |
|
| 363 |
Wrong Turn 3: Left for Dead (2009, Unrated) |
|
| 364 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 365 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 366 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 367 |
Wanted (2008, R) |
|
| 368 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 369 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 370 |
The Sum of All Fears (2002, PG-13) |
|
| 371 |
Deep Impact (1998, PG-13) |
|
| 372 |
Dreamcatcher (2003, R) |
|
| 373 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
| 374 |
High Crimes (2002, PG-13) |
|
| 375 |
Outbreak (1994, R) |
|
| 376 |
Unforgiven (1992, R) |
|
| 377 |
Kiss The Girls (1997, R) |
|
| 378 |
Lean on Me (1989, PG-13) |
|
| 379 |
The Hunting of the President (2004, Unrated) |
|
| 380 |
Under Suspicion (2000, R) |
|
| 381 |
Lethal Weapon 4 (1998, R) |
|
| 382 |
Lethal Weapon 3 (1992, R) |
|
| 383 |
Ransom (1996, R) |
|
| 384 |
In the Line of Fire (1993, R) |
|
| 385 |
One Good Cop (1991, R) |
|
| 386 |
11'09''01 - September 11 (2002, Unrated) |
|
| 387 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 388 |
Righteous Kill (2008, R) |
|
| 389 |
Analyze That (2002, R) |
|
| 390 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
| 391 |
Casino (1995, R) |
|
| 392 |
Backdraft (1991, R) |
|
| 393 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 394 |
Analyze This (1999, R) |
|
| 395 |
Sleepers (1996, R) |
|
| 396 |
Men of Honor (2000, R) |
|
| 397 |
The Score (2001, R) |
|
| 398 |
Cop Land (1997, R) |
|
| 399 |
9/11 (2002, Unrated) |
|
| 400 |
88 Minutes (2008, R) |
|
| 401 |
Scarface (1983, R) |
|
| 402 |
Insomnia (2002, R) |
|
| 403 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
| 404 |
Carlito's Way (1993, R) |
|
| 405 |
The Recruit (2003, PG-13) |
|
| 406 |
William Shakespeare's The Merchant of Venice (2004, R) |
|
| 407 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 408 |
Vantage Point (2008, PG-13) |
|
| 409 |
The Last King of Scotland (2006, R) |
|
| 410 |
The Great Debaters (2007, PG-13) |
|
| 411 |
First Daughter (2004, PG) |
|
| 412 |
Bloodsport (1988, R) |
|
| 413 |
Species (1995, R) |
|
| 414 |
Blown Away (1994, R) |
|
| 415 |
Stakeout (1987, R) |
|
| 416 |
Body Snatchers (1993, R) |
|
| 417 |
Jason's Lyric (1994, R) |
|
| 418 |
Consenting Adults (1992, R) |
|
| 419 |
American Gun (2006, R) |
|
| 420 |
The Marsh (2007, R) |
|
| 421 |
Article 99 (1992, R) |
|
| 422 |
Strapped (1993, R) |
|
| 423 |
Diary of a Hitman (1991, Unrated) |
|
| 424 |
Ripple Effect (2008, R) |
|
| 425 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 426 |
Death Race (2008, R) |
|
| 427 |
Waist Deep (2006, R) |
|
| 428 |
Annapolis (2006, PG-13) |
|
| 429 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 430 |
Legion (2010, Unrated) |
|
| 431 |
The Take (2007, Unrated) |
|
| 432 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 433 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 434 |
Pocahontas (1995, G) |
|
| 435 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 436 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 437 |
Lethal Weapon 2 (1989, R) |
|
| 438 |
Maverick (1994, PG) |
|
| 439 |
Conspiracy Theory (1997, R) |
|
| 440 |
Mad Max (1979, R) |
|
| 441 |
Payback (1999, R) |
|
| 442 |
The Man Without a Face (1993, PG-13) |
|
| 443 |
Mad Max 2 (The Road Warrior) (1981, R) |
|
| 444 |
Mad Max Beyond Thunderdome (Mad Max 3) (1985, PG-13) |
|
| 445 |
Hamlet (1990, PG) |
|
| 446 |
The Bounty (1984, PG) |
|
| 447 |
Edge of Darkness (2010, PG) |
|
| 448 |
Swing Vote (2008, PG-13) |
|
| 449 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 450 |
Dances With Wolves (1990, PG-13) |
|
| 451 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
| 452 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
| 453 |
The Postman (1997, R) |
|
| 454 |
JFK (1991, R) |
|
| 455 |
Open Range (2003, R) |
|
| 456 |
A Perfect World (1993, PG-13) |
|
| 457 |
Thirteen Days (2000, PG-13) |
|
| 458 |
Chasing Dreams (1981, PG) |
|
| 459 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 460 |
The Parent Trap (1998, PG) |
|
| 461 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 462 |
Parenthood (1989, PG-13) |
|
| 463 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003, PG-13) |
|
| 464 |
The Incredible Hulk (2008, PG-13) |
|
| 465 |
Pride and Glory (2008, R) |
|
| 466 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 467 |
Primal Fear (1996, R) |
|
| 468 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 469 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
| 470 |
Body of Lies (2008, R) |
|
| 471 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 472 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
| 473 |
The Man in the Iron Mask (1998, PG-13) |
|
| 474 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 475 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
| 476 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 477 |
Old School (2003, R) |
|
| 478 |
The Lost World - Jurassic Park (1997, PG-13) |
|
| 479 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 480 |
The Cell (2000, R) |
|
| 481 |
Psycho (1998, R) |
|
| 482 |
Swingers (1996, R) |
|
| 483 |
You Don't Mess with the Zohan (2008, PG-13) |
|
| 484 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 485 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 486 |
Collateral Damage (2002, R) |
|
| 487 |
Jungle Fever (1991, R) |
|
| 488 |
To Live and Die in L.A. (1985, R) |
|
| 489 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 490 |
Little Man (2006, PG-13) |


























































































































































































































































































































































































































































































