Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  TOxiC89's Rating My Rating
1
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002,  R)
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 5.0 Stars
Fucking good movie!
Samekind of american pie ...
Click to Rate
2
Robert Ludlum's Covert One - The Hades Factor (2006,  Unrated)
Robert Ludlum's Covert One - The Hades Factor 4.5 Stars
Awesome... I like about this and Ebola is intresting :P
Click to Rate
3
S.W.A.T. (2003,  PG-13)
S.W.A.T. 5.0 Stars
Colin Farrel's best movie ... but i don't hink that he like to do this ...
Click to Rate
4
Eurotrip (2003,  R)
Eurotrip 5.0 Stars
BEST MOVIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Click to Rate
5
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
Click to Rate
6
Tigerland (2000,  R)
Tigerland 4.5 Stars
These guys are soldiers .But what kind of soldiers ?
Click to Rate
7
Phone Booth (2003,  R)
Phone Booth 3.5 Stars
Nice ... Butt little stupid .
That murder was cool and he was great humor XD
Click to Rate
8
Die Hard (1988,  R)
Die Hard 4.5 Stars
McClane is stuff guy
Click to Rate
9
XXX (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
11
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 4.5 Stars
This movie's director come in to the Finland .
Click to Rate
12
The Guardian (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
16 Blocks (2006,  PG-13)
16 Blocks 4.0 Stars
One of the bests
Click to Rate
15
Hostage (2005,  R)
Hostage 5.0 Stars
Cool ,one of the best Willis movies
Click to Rate
16
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Ladder 49 5.0 Stars
Great movie ...
Click to Rate
18
D2: The Mighty Ducks (1994,  PG)
Click to Rate
19
American Pie 2 (2001,  R)
American Pie 2 5.0 Stars
Best american pie ever !!!
Click to Rate
20
Tears of the Sun (2003,  R)
Tears of the Sun 4.0 Stars
This was okay ...
Click to Rate
21
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp 5.0 Stars
THIS RULEZ !!!!
Click to Rate
22
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments