My Favorite Movies
| tpfirewalkwithme's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 2 |
Buffalo 66 (1998, R) |
|
|
| 3 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 4 |
Martin (1977, R) |
|
|
| 5 |
Les Quatre Cents Coups (The 400 Blows) (1959, Unrated) |
|
|
| 6 |
Suspiria (1977, Unrated) |
|
|
| 7 |
The Fog (1980) (1979, R) |
|
|
| 8 |
Twin Peaks: Fire Walk With Me (1992, Unrated) |
|
|
| 9 |
Zero Woman (1974, Unrated) |
|
|
| 10 |
Harvey (1951, Unrated) |
|
|
| 11 |
Switchblade Sisters (1975, R) |
|


