My Favorite Movies

  Tracey366957107's Rating My Rating
1
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
Click to Rate
2
Tupac - Resurrection (2003,  R)
Click to Rate
3
Above the Rim (1994,  R)
Click to Rate
4
Gridlock'd (1997,  R)
Click to Rate
5
Poetic Justice (1993,  R)
Click to Rate
6
Beef (2003,  R)
Click to Rate
7
Juice (1992,  R)
Click to Rate
8
Gang Related (1997,  R)
Click to Rate
9
Bullet (1996,  R)
Click to Rate
10
Freestyle: The Art of Rhyme (2004,  Unrated)
Click to Rate
11
Biggie and Tupac (2002,  R)
Click to Rate
12
Higher Learning (1994,  R)
Click to Rate
13
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
14
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
In Too Deep (1999,  R)
Click to Rate
16
First Time Felon (1997,  R)
Click to Rate
17
Love and Basketball (2000,  PG-13)
Click to Rate
18
Against the Ropes (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Sugar Hill (1994,  R)
Click to Rate
20
Up in Smoke (1978,  R)
Click to Rate
21
Cheech & Chong's Next Movie (1980,  R)
Click to Rate
22
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983,  R)
Click to Rate
23
Heat (1995,  R)
Click to Rate
24
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
25
Trespass (1992,  R)
Click to Rate
26
Dangerous Ground (1997,  R)
Click to Rate
27
Friday (1995,  R)
Click to Rate
28
Boyz n the Hood (1991,  R)
Click to Rate
29
Next Friday (2000,  R)
Click to Rate
30
Street Bangaz (2007,  Unrated)
Click to Rate
31
Barbershop (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Thicker Than Water (1999,  R)
Click to Rate
33
Rock the Bells (2007,  Unrated)
Click to Rate
34
Wu Tang: 8 Diagram Collection (,  Unrated)
Click to Rate
35
How High (2001,  R)
Click to Rate
36
Backstage(2000) (2000,  R)
Click to Rate
37
Strip Game (2005,  Unrated)
Click to Rate
38
F.E.D.S. (2003,  Unrated)
Click to Rate
39
Belly (1998,  R)
Click to Rate
40
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
41
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
42
Love, Honour And Obey (2000,  R)
Click to Rate
43
Scum (1979,  R)
Click to Rate
44
Nil by Mouth (1997,  R)
Click to Rate
45
Face (1997,  R)
Click to Rate
46
Hip Hop 411 (2005,  Unrated)
Click to Rate
47
Tha Eastsidaz (2000,  R)
Click to Rate
48
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
49
The Wrecking Crew (1999,  R)
Click to Rate
50
The Wash (2001,  R)
Click to Rate
51
Soul Plane (2004,  R)
Click to Rate
52
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
53
The Game Is Dead (2005,  Unrated)
Click to Rate
54
Face (2002,  R)
Click to Rate
55
Love and a Bullet (2002,  R)
Click to Rate
56
Empire (2002,  R)
Click to Rate
57
Fade to Black (2004,  R)
Click to Rate
58
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate
59
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
60
Beef 3 (2005,  R)
Click to Rate
61
Black and Blue - Legends of the Hip Hop Cop (,  Unrated)
Click to Rate
62
Hip Hop Genius (,  Unrated)
Click to Rate
63
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip (1982,  R)
Click to Rate
64
Richard Pryor: Live in Concert (1979,  Unrated)
Click to Rate
65
Stir Crazy (1980,  R)