My Favorite Movies
| TrashyBallerina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 4 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Green Street Hooligans (2005, R) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 7 |
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene (, Unrated) |
|
| 8 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 9 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 10 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 11 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 12 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 13 |
Hercules (1997, G) |
|
| 14 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 15 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 16 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 17 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 18 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 19 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
| 20 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 21 |
Cruel Intentions 2 (2000, R) |
|
| 22 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 23 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
| 24 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
























