My Favorite Movies


  1. trigunnerd
  2. Smokey

Give list a short description

  trigunnerd's Rating My Rating
1
Newsies (1992,  PG)
Newsies 5.0 Stars
An amazing musical about the 1899 news boys strike in NYC, Newsies was known as the flop of the 90's. Little does the media know that lurking in the shadows and far-reaches of the internet are websites known as cults to honour this outstanding movie...
Click to Rate
2
Blood Drips Heavily on Newsies Square (1991,  Unrated)
Blood Drips Heavily on Newsies Square 4.0 Stars
I wrote a huge review, but the site deleted it... Oh, well... Just watch it! :D
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
6
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
8
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) (2000,  Unrated)
Click to Rate
9
One Piece! (,  Unrated)
Click to Rate
10
Reign of Fire (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments