Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. triplestars
  2. triplestars

Give list a short description

  triplestars's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate
2
Pokémon 4Ever (2002,  G)
Click to Rate
3
Dr. Dolittle 3 (2006,  PG)
Click to Rate
4
Pokémon Heroes (2003,  G)
Click to Rate
5
Pokemon - Destiny Deoxys (2005,  Unrated)
Click to Rate
6
Pokemon - Mewtwo Returns (2000,  Unrated)
Click to Rate
7
Pokemon - Jirachi Wish Maker (,  Unrated)
Click to Rate
8
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew (1999,  G)
Click to Rate
9
Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew (2006,  Unrated)
Click to Rate
10
Pokémon Ranger and the Temple of the Sea (2007,  Unrated)
Click to Rate
11
Pokémon 3: The Movie (2001,  G)
Click to Rate
12
Pokemon - The Movie 2000 (2000,  G)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
14
Toy Story (1995,  G)
Click to Rate
15
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Tango & Cash (1989,  R)
Click to Rate
17
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
Click to Rate
19
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
The Wizard of Oz (1939,  G)
Click to Rate
21
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
Click to Rate
23
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
25
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
27
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
28
Toy Story 2 (1999,  G)
Click to Rate
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
30
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
31
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
32
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments