My Favorite Movies


  TripLove437780980's Rating My Rating
1
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
2
The Prince and the Showgirl (1957,  Unrated)
3
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
4
A Tree Grows in Brooklyn (1945,  Unrated)
5
The Adventures of Robin Hood (1938,  PG)
6
The Mark of Zorro (1940,  Unrated)
7
Casablanca (1943,  PG)
8
The Postman Always Rings Twice (1946,  Unrated)
9
Lawrence of Arabia (1962,  PG)
10
Imitation of Life (1958,  Unrated)
11
Peyton Place (1957,  Unrated)
12
The Seven Year Itch (1955,  Unrated)
13
How To Marry A Millionaire (1953,  Unrated)
14
River of No Return (1954,  Unrated)
15
Red Dust (1932,  Unrated)
16
Bus Stop (1956,  Unrated)
17
Captain Blood (1935,  Unrated)
18
Harlow (1965,  Unrated)
19
The Big Sleep (1946,  Unrated)
20
The African Queen (1951,  Unrated)
21
It Happened One Night (1934,  Unrated)
22
Mogambo (1953,  Unrated)
23
Sinbad the Sailor (1947,  Unrated)
24
Bombshell (Blonde Bombshell) (1933,  R)
25
Dinner at Eight (1933,  Unrated)
26
Libeled Lady (1936,  Unrated)
27
Platinum Blonde (1931,  Unrated)
28
The Private Lives of Elizabeth and Essex (1939,  Unrated)
29
The Strawberry Blonde (1941,  Unrated)
30
The Three Musketeers (1948,  Unrated)
31
An American in Paris (1951,  Unrated)
32
Singin' in the Rain (1952,  G)
33
Torch Song (1953,  Unrated)
34
The Thief of Bagdad (1940,  Unrated)
35
Mildred Pierce (1945,  Unrated)
36
Dancing Lady (1933,  Unrated)
37
The Best Years of Our Lives (1946,  Unrated)
38
Born to Be Bad (1934,  Unrated)
39
The Call of the Wild (1935,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments