My Favorite Movies
| Trish42417482's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 2 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 3 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Blazing Saddles (1974, R) |
|
|
| 5 |
Chaplin (1992, PG-13) |
|
|
| 6 |
Being There (1979, PG) |
|
|
| 7 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
|
| 8 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
|
| 9 |
Clue (1985, PG) |
|
|
| 10 |
The Great Escape (1963, Unrated) |
|
|
| 11 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
The Muppet Movie (1979, G) |
|
|
| 13 |
Escape to Witch Mountain (1995, Unrated) |
|
|
| 14 |
The Natural (1984, PG) |
|
|
| 15 |
Dreamchild (1985, PG) |
|
|
| 16 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|


