My Favorite Movies


  trixipixi2's Rating My Rating
1
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
2
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
3
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
4
A Bronx Tale (1993,  R)
A Bronx Tale 5.0 Stars
great film!
Click to Rate
5
True Romance (1993,  R)
True Romance 5.0 Stars
love this movie!
Click to Rate
6
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
7
American History X (1998,  R)
Click to Rate
8
Lucky Number Slevin (2006,  R)
Click to Rate
9
The Godfather, Part II (1974,  R)
Click to Rate
10
The Omen (2006,  R)
Click to Rate
11
300 (2007,  R)
300 5.0 Stars
this is fantastic!!!! see it!! see it now!!
Click to Rate
12
Fright Night (1985,  R)
Click to Rate
13
Fright Night Part 2 (1989,  R)
Click to Rate
14
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
15
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
16
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
17
Dawn of the Dead (1979,  R)
Click to Rate
18
Evil Dead 2 (1987,  R)
Click to Rate
19
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
20
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
21
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
22
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
23
Sweet Sixteen (2003,  R)
Click to Rate
24
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments