My Favorite Movies
| trumpton's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Last of the Mohicans (1992, R) |
|
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 3 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 4 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
|
| 5 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 7 |
The Hurricane (1999, R) |
|
|
| 8 |
Snatch. (2001, R) |
|
|
| 9 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 10 |
Twin Town (1997, R) |
|
|
| 11 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 12 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 13 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
|
| 14 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 15 |
Man About Dog (2004, Unrated) |
|
|
| 16 |
Rita, Sue and Bob Too (1986, R) |
|


