My Favorite Movies
| MoviesAddicted's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
| 2 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Outlaw Josey Wales (1976, PG) |
|
| 4 |
Death Sentence (2007, R) |
|
| 5 |
Ghost World (2001, R) |
|
| 6 |
Street Kings (2008, R) |
|
| 7 |
An American Werewolf in Paris (1997, R) |
|
| 8 |
Picture This! (2008, Unrated) |
|
| 9 |
Mirrors (2008, R) |
|
| 10 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
| 11 |
Flight of the Phoenix (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Pale Rider (1985, R) |
|
| 13 |
Before the Devil Knows You're Dead (2007, R) |
|
| 14 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Like Mike (2002, PG) |
|
| 16 |
Killer Net (1998, PG) |
|
| 17 |
On the Line (2001, PG) |
|
| 18 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 19 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 20 |
The Unborn (2009, PG-13) |
|
| 21 |
Confessions of a Shopaholic (2009, PG) |
|
| 22 |
Blind Dating (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Hannah Montana: The Movie (2009, G) |
|
| 24 |
The Love Letter (1999, PG-13) |
|
| 25 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 26 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Mozart and the Whale (2005, PG-13) |
|
| 28 |
Another Cinderella Story (2008, PG) |
|
| 29 |
Throttle (2005, R) |
|
| 30 |
Memento (2000, R) |
|
| 31 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 32 |
Outlander (2009, R) |
|
| 33 |
Camp Rock (2008, G) |
|
| 34 |
Fear of the Dark (2002, PG-13) |
|
| 35 |
2012 (2009, PG-13) |



































