Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tsy15sg's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
5
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
8
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
9
Miss Potter (2007,  PG)
10
Saw (2004,  R)
11
Along Came a Spider (2001,  R)
12
Prince and the Pauper (2009,  Unrated)
13
Thrill of the Kill (2006,  Unrated)
14
Spymate (2006,  PG)
15
Wise Blood (1979,  PG)
16
Rush Hour (1998,  PG-13)
17
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
18
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
19
Rush (1991,  R)
20
The 11th Hour (2007,  PG)
21
Psych-Out (1968,  Unrated)
22
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
23
House on Haunted Hill (1999,  R)
24
Adrenaline Rush: The Science of Risk (,  Unrated)
25
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985,  R)
26
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) (1992,  R)
27
Police Story II (1988,  PG-13)
28
New Police Story (San ging chaat goo si) (2006,  R)
29
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! (1988,  PG-13)
30
Abduction: The Megumi Yokota Story (2006,  Unrated)
31
The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq (2006,  Unrated)
32
Shanghai Knights (2003,  PG-13)
33
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
34
Shanghai Triad (1995,  R)
35
Du xia II zhi Shang Hai tan du sheng (Back to Shanghai) (God of Gamblers III) (1991,  Unrated)
36
Killer Diller (2004,  PG-13)
37
Amateur Porn Star Killer (2007,  Unrated)
38
The Killer Within (,  Unrated)
39
Psychic Killer (1978,  PG)
40
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
41
The Killer Eye (2000,  R)
42
H.H. Holmes - America's First Serial Killer (2004,  Unrated)
43
Killer Instinct (2000,  R)
44
Naked Killer (Chik loh go yeung) (1995,  R)
45
The Driller Killer (1979,  Unrated)
46
The Spy in Black (U-Boat 29) (1939,  Unrated)
47
I Spy (2002,  PG-13)
48
Spy Hard (1996,  PG-13)
49
Le Viol du vampire (The Rape of the Vampire) (1968,  Unrated)
50
Murder (2004,  Unrated)
51
Murder 101 (1991,  PG-13)
52
Murder by Decree (1979,  PG)
53
Murder Live (1997,  Unrated)
54
Mr. Murder (1998,  R)
55
Bloody Murder (1973,  R)
56
Bloody Murder (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments