My Favorite Movies
| ttanre's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sleeping Beauty (1959, G) |
|
| 2 |
The Sleeping Dictionary (2003, R) |
|
| 3 |
The Sleeping Car (1989, R) |
|
| 4 |
Fatal Beauty (1987, R) |
|
| 5 |
Beauty and the Beast (1986, G) |
|
| 6 |
Dangerous Beauty (A Destiny of Her Own) (1998, R) |
|
| 7 |
Let Sleeping Corpses Lie(Non si deve profanare il sonno dei morti)(Don't Open the Window) (1974, R) |
|
| 8 |
Mirror of Beauty (, Unrated) |
|
| 9 |
Garasu no nou (Sleeping Bride) (2000, Unrated) |
|
| 10 |
Stealing Beauty (1996, R) |
|
| 11 |
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas (1997, G) |
|
| 12 |
Love Dream (Priceless Beauty) (1990, R) |
|
| 13 |
The Beauty Remains (Mei ren yi jiu) (2007, Unrated) |











