My Favorite Movies


  tuanmatday's Rating My Rating
1
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
A.I. Artificial Intelligence
great film ever
2
You've Got Mail (1998,  PG)
3
The Green Mile (1999,  R)
4
Step Up (2006,  PG-13)
5
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia
I saw this film. i really love it coz it remind me when i were a kid, i had a secret place with my cousine. But now, everything is just the memory and i will alway remember that place
6
Night at the Museum (2006,  PG)
7
I Am Sam (2002,  PG-13)
8
Gladiator (2000,  R)
9
Big Daddy (1999,  PG-13)
10
Premonition (2007,  PG-13)
11
Cold Mountain (2003,  R)
12
Forrest Gump (1994,  PG-13)
13
Pay It Forward (2000,  PG-13)
Pay It Forward
very emotion.I love that film
14
The Guardian (2006,  PG-13)
The Guardian
perfect film.i love it
15
King Arthur (2004,  PG-13)
16
Into the Wild (2007,  R)
17
La leggenda del pianista sull'oceano (The Legend of 1900) (1998,  R)
18
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
19
Finding Neverland (2004,  PG)
20
Threesome (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments