Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Tucsonfun88's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
love
2
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
love
3
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
love it
4
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
funny
5
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
6
The Hills Have Eyes (2006,  R)
7
The Passion of the Christ (2004,  R)
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
9
Cars (2006,  G)
10
Step Up (2006,  PG-13)
11
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
12
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
13
Black Hawk Down (2001,  R)
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
15
American Pie (1999,  R)
American Pie
love
16
War of the Worlds (2005,  PG-13)
17
Click (2006,  PG-13)
18
R.V. (RV) (Runaway Vacation) (2006,  PG)
19
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
20
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie
i grew up with the Teenage Mutant Ninja Turtles
21
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
22
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
23
Underworld: Evolution (2006,  R)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
26
Monster House (2006,  PG)
27
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
28
Over the Hedge (2006,  PG)
Over the Hedge
i love this moive
29
Wayne's World (1992,  PG-13)
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
31
The Waterboy (1998,  PG-13)
32
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
33
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
34
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
35
American Pie 2 (2001,  R)
36
American Wedding (2003,  R)
37
24 x 24: Wide Open With Jeff Gordon (,  Unrated)
24 x 24: Wide Open With Jeff Gordon
i like jeff gordon
38
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
i love this moives it was great
39
The Love Guru (2008,  PG-13)
The Love Guru
it was so funny

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments