My Favorite Movies
| Tunde50817151's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 2 |
Good Burger (1997, PG) |
|
| 3 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
| 4 |
Air Force One (1997, R) |
|
| 5 |
Fast Food Nation (2006, R) |
|
| 6 |
Islands in the Stream (2004, PG) |
|
| 7 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 8 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 9 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 10 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 12 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 13 |
300 (2007, R) |
|
| 14 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 15 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Coming to America (1988, R) |
|
| 17 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 19 |
Big Fat Liar (2002, PG) |
|
| 20 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 21 |
Glory Road (2006, PG) |
|
| 22 |
Kindergarten Cop (1990, PG-13) |






















