My Favorite Movies
| tupactomakaveli's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 2 |
Waking Life (2001, R) |
|
| 3 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 4 |
The Girl Next Door (2007, R) |
|
| 5 |
The Fountain (2006, PG-13) |
|
| 6 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 7 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 8 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 9 |
Kidulthood (2006, R) |
|
| 10 |
Thirteen (2003, R) |
|
| 11 |
Augusta, Gone (2006, Unrated) |
|
| 12 |
Talk to Me (1996, Unrated) |
|
| 13 |
Talk to Me (2007, R) |
|
| 14 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Changeling (2008, R) |
|
| 16 |
A Love Song for Bobby Long (2004, R) |
|
| 17 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 18 |
K-PAX (2001, PG-13) |
|
| 19 |
August Rush (2007, PG) |
|
| 20 |
Wristcutters - A Love Story (2007, R) |
|
| 21 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 22 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 23 |
Carlito's Way (1993, R) |
|
| 24 |
The Chumscrubber (2005, R) |
|
| 25 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 26 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 27 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 28 |
The World's Fastest Indian (2005, PG-13) |
|
| 29 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 30 |
Field of Dreams (1989, PG) |





























