My Favorite Movies


  tutita1's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
la mejor compra en dvd
2
Benny & Joon (1993,  PG)
Benny & Joon
super tierna
3
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
4
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
5
Titanic (1997,  PG-13)
6
This Boy's Life (1993,  R)
7
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
8
The Mask (1994,  PG-13)
9
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
10
Liar Liar (1997,  PG-13)
11
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
12
The Truman Show (1998,  PG)
13
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
The Good Son (1993,  R)
17
Big Fish (2003,  PG-13)
18
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
19
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
20
Beauty and the Beast (1991,  G)
21
The Little Mermaid (1989,  G)
22
Finding Nemo (2003,  G)
23
Coraline (2009,  PG)
24
The Dark Knight (2008,  PG-13)
25
The Pianist (2002,  R)
26
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
27
The Other Sister (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments