My Favorite Movies


  tw33tyluv3r's Rating My Rating
1
Namastey London (2007,  Unrated)
Namastey London 4.5 Stars
this movie rocks !!!!
Click to Rate
2
Lage Raho Munna Bhai (2006,  Unrated)
Lage Raho Munna Bhai 5.0 Stars
awsome !!! funny, more awsome
Click to Rate
3
Don (2006,  Unrated)
Don 4.0 Stars
interesting, funny kinda
Click to Rate
4
Vivah (2006,  Unrated)
Vivah 5.0 Stars
very Sad, and very different
Click to Rate
5
Mujhse Dosti Karoge (2002,  Unrated)
Mujhse Dosti Karoge 4.0 Stars
good movie, (liked it)
Click to Rate
6
Salaam-e-Ishq (2006,  Unrated)
Salaam-e-Ishq 3.0 Stars
ok, 2 long
Click to Rate
7
Dhoom 2 (Dhoom:2) (2006,  Unrated)
Dhoom 2 (Dhoom:2) 3.0 Stars
its ok, not much action, nor comedy
Click to Rate
8
Are We There Yet? (2005,  PG)
Are We There Yet? 5.0 Stars
VERY FUNNY AND NOT TO LONG!
Click to Rate
9
Kuch Kuch Hota Hai (1998,  Unrated)
Kuch Kuch Hota Hai 5.0 Stars
VERY FUNNY,NICE STORY!
Click to Rate
10
Kuch Na Kaho (2003,  G)
Kuch Na Kaho 4.0 Stars
OKAY NOT TO INTERESTING BUT AISH AND BABY B DID GOOD ACTING!
Click to Rate
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 3.5 Stars
interesting, but 2 long
Click to Rate
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 4.0 Stars
ok
Click to Rate
13
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0 Stars
load, action full, VERY LONG
Click to Rate
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.0 Stars
long and cool
Click to Rate
15
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks 5.0 Stars
dis movie is so cute. the chipmunks rock
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments