My Favorite Movies


  tweetybirdregina's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I love this movie too. I agree it's wicked awesome. Johnny Depp is funny!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I loved the first one and this one is wicked awesome.
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Awesome movie!!!! 3 hours long but it's worth it. I'm a big big fan of P of C
4
Shrek (2001,  PG)
Shrek
Awesome!!
5
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
Wicked Awesome funny exspecieally when they did the American Idal stuff in the end.
6
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
I can't wait. Looks awesome to me
7
The Music of Shrek 2 (2004,  Unrated)
8
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (,  Unrated)
9
Rush Hour (1998,  PG-13)
10
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
11
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Rush Hour 3
JAckie Chan is funny. I love his movies. can't wait to see it!!
12
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
Love this movie. Exspecially Dorey, she's hillarious! ....Oh Yeah!
13
Dr. Seuss - The Cat in the Hat (2003,  PG)
14
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
the first one was pretty good.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments