My Favorite Movies


  TwiggyDeTwig's Rating My Rating
1
Once (2007,  R)
2
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
One Flew over the Cuckoo's Nest
unreal.
jack nicholson
danny de vito
christopher loyld
and a load of others.cant go wrong with that
3
12 Angry Men (Twelve Angry Men) (1957,  Unrated)
4
The Departed (2006,  R)
5
The Goonies (1985,  PG)
6
Alpha Dog (2007,  R)
7
GoodFellas (1990,  R)
8
Superman (1978,  PG)
9
Superman Returns (2006,  PG-13)
10
Superman II (1981,  PG)
11
Superman III (1983,  PG)
12
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
13
Batman (1989,  PG-13)
14
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
15
Charlie Bartlett (2007,  R)
Charlie Bartlett
love it.best film of 2008
16
Enemy of the State (1998,  R)
17
Bobby (2006,  R)
18
The Wiz (1978,  G)
19
Dances With Wolves (1990,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments