My Favorite Movies
| twilighterforEBcullen's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 4 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 5 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 6 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008, PG) |
|
|
| 7 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG)
It was so funny and so sweet, it had me laughing from the beginning to the end. The music was great as well and i defentily loved Alvin, he was so hilarous. Simon was great as well and Theodore was a sweetie, but Alvin is my favorite. If you haven't seen this movie, then you should really go and see it, it's really great. I want to see it again. |
|
|
| 9 |
Eragon (2006, PG) |
|
|
| 10 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
Jumper (2008, PG-13) |
|


