Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tygerpaw's Rating My Rating
1
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
2
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
The Bone Collector (1999,  R)
Click to Rate
4
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
Antwone Fisher (2002,  PG-13)
Click to Rate
6
The Great Debaters (2007,  PG-13)
Click to Rate
7
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
8
Fallen (1997,  R)
Click to Rate
9
Devil in a Blue Dress (1995,  R)
Click to Rate
10
Out of Time (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Deja Vu (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
13
Man on Fire (2004,  R)
Click to Rate
14
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
15
The Pelican Brief (1993,  PG-13)
Click to Rate
16
Malcolm X (1992,  PG-13)
Click to Rate
17
John Q (2001,  PG-13)
Click to Rate
18
The Preacher's Wife (1996,  PG)
Click to Rate
19
Mississippi Masala (1992,  R)
Click to Rate
20
Eve's Bayou (1996,  R)
Click to Rate
21
The Josephine Baker Story (1990,  R)
Click to Rate
22
Oprah Winfrey Presents: The Wedding (1998,  Unrated)
Click to Rate
23
A Thin Line Between Love and Hate (1996,  R)
Click to Rate
24
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Jaws: The Revenge (1987,  PG-13)
Click to Rate
26
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
27
Love Songs (1999,  Unrated)
Click to Rate
28
The Women of Brewster Place (1989,  Unrated)
Click to Rate
29
Something New (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
A Raisin in the Sun (2008,  Unrated)
Click to Rate
31
The Best Man (1999,  R)
Click to Rate
32
The Family That Preys (2008,  PG-13)
Click to Rate
33
Love and Basketball (2000,  PG-13)
Click to Rate
34
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
Brown Sugar (2002,  PG-13)
Click to Rate
36
Disappearing Acts (2000,  R)
Click to Rate
37
Friday (1995,  R)
Click to Rate
38
Love Jones (1996,  R)
Click to Rate
39
In Too Deep (1999,  R)
Click to Rate
40
Stigmata (1999,  R)
Click to Rate
41
Soul Food (1997,  R)
Click to Rate
42
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
43
Never 2 Big (1998,  R)
Click to Rate
44
Waist Deep (2006,  R)
Click to Rate
45
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
46
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  Unrated)
Click to Rate
48
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
49
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
50
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments