My Favorite Movies
| Tyler14879972's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Super Troopers (2001, R) |
|
| 2 |
Club Dread (2004, R) |
|
| 3 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Office Space (1999, R) |
|
| 5 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 6 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 7 |
City by the Sea (2002, R) |
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 9 |
How High (2001, R) |
|
| 10 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 11 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 12 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 14 |
Family of Cops 3 (1999, Unrated) |
|
| 15 |
Death Wish (1974, R) |
|
| 16 |
Bookies (2004, R) |
|
| 17 |
Half Baked (1998, R) |
|
| 18 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 19 |
Major League (1989, R) |
|
| 20 |
Major League 2 (1994, PG) |
|
| 21 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 22 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 23 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 24 |
Kicking and Screaming (1995, R) |
|
| 25 |
Old School (2003, R) |
|
| 26 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 27 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 28 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 29 |
Matchstick Men (2003, PG-13) |
|
| 30 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 31 |
Fargo (1996, R) |
|
| 32 |
25th Hour (2002, R) |
|
| 33 |
Murderball (2005, R) |
|
| 34 |
American History X (1998, R) |
|
| 35 |
Swingers (1996, R) |
|
| 36 |
Made (2001, R) |
|
| 37 |
National Security (2003, PG-13) |
|
| 38 |
Money Talks (1997, R) |
|
| 39 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 40 |
Empire (2002, R) |
|
| 41 |
Blow (2001, R) |
|
| 42 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 43 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 44 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 45 |
Ronin (1998, R) |
|
| 46 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
| 47 |
One Hour Photo (2002, R) |
|
| 48 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 49 |
Lord of War (2005, R) |
|
| 50 |
The Siege (1998, R) |
|
| 51 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
| 52 |
Stealing Harvard (2002, PG-13) |
|
| 53 |
The Ring Two (2005, PG-13) |
|
| 54 |
Freddy Got Fingered (2001, R) |
|
| 55 |
American Pie (1999, R) |
|
| 56 |
White Men Can't Jump (1992, R) |
|
| 57 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 58 |
Knockaround Guys (2002, R) |

























































