My Favorite Movies


  UchihaHenar's Rating My Rating
1
Gladiator (2000,  R)
Gladiator
great movie
2
Braveheart (1995,  R)
Braveheart
brilliant
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
johnny depp the best
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
5
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
6
The Notebook (2004,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
9
The Faculty (1998,  R)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
12
Shrek 2 (2004,  PG)
13
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
14
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)
15
Titanic (1997,  PG-13)
16
The Illusionist (2006,  PG-13)
The Illusionist
fascinating movie
17
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004,  Unrated)
18
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) (2007,  Unrated)
19
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
20
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
21
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments